V čem lidé spatřují plusy obnovitelných zdrojů energie?

Přemýšlíte, jaký systém vytápění a ohřevu vody by pro váš dům byl nejekonomičtější? Obzvlášť pokud topíte pevnými palivy, plynem anebo elektřinou, s touto variantou budete potěšeni. Všechny obnovitelné zdroje energie jsou dobré jak z pohledu financí, jaké za 1 rok naspoříte, rozhodně i z toho důvodu, že se rozhodnete využívat ekologičtější zdroj energie.

Je tu Nová zelená úsporám

Pokud výrazně zmenšíte ekologické zatížení, přebudování objektu můžete směle dotovat z inovátorského programu Nová zelená úsporám, jejž podporuje Státní fond životního prostředí. Pro mnohé z nás není jméno Nová zelená úsporám neznámé. V České republice se totiž program Nová zelená úsporám ujal již před lety. Jde o finanční podporu obnovitelných zdroje energie a o nemalé energetické úspory. Zásluhou novátorského programu Nová zelená úsporám se dají levněji pořídit třeba tepelná čerpadla, případně fotovoltaické panely. Před jednotlivým pořizováním se však ujistěte, že splníte podmínky pro dotaci.

Užívejte si co nejvíce sluneční energii

Dnešek nahrává slovnímu obratu solární ohřev vody, jenž vám pomůže ušetřit na výdajích za energie. Ekonomicky výhodná je kupříkladu investice do solárního systému ROTEX, soustavu představují solární kolektory i akumulační nádrž s maximálním tepelným účinkem. Stoprocentně funkční solární systém převede na teplo až osmdesát procent sluneční energie, jež se následně uchovává v akumulační nádrži.

Jako na solární soustavu, tak na fotovoltaický panel jednoduše dostanete podporu. V ČR je fotovoltaika již běžná, jejím úkolem je přeměna energie ze slunce na energii elektrickou. Dosáhnout zde můžete až na dotaci 100 000 Kč. Panel si můžete zakoupit v jakékoliv hodnotě, vše závisí na požadavcích, a na tom, co si od výkonu solárního panelu skutečně slibujete. Rady a dobrý nákup  vám zprostředkují stránky Iqenergy.cz, které spravuje SPOZE, společnost s ručením omezeným.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>